page-header
Angajari

Cariere

Vreti o cariera de succes? Techstone va ofera aceasta posibilitate...

Află mai multe despre viața în Techstone și oportunitățile de carieră - în fabrica, în depozite, precum și în sediul central.
20
Mar 2021
Arhitect - Manager Project

Orice proiect de termoizolare a unei case este o declaratie a unui mod de viata, a trairilor si aspiratiilor, a emotiilor si valorilor proprii. De aceea ne-am rafinat un simt aparte pentru stilul personal, iar designerii nostri sunt dincolo de profesionisti, creatorii unor ambiante unice, care reflecta povestea fiecarui model de caramida aparenta in parte. De aceea TECHSTONE a decis marirea capacitatii de creatie si cautam arhitecti…

18
Apr 2021
Expert contabil

Cautam Expert Contabil – Membru activ CECCAR pentru angajare. Program flexibil part time, full time. Cerințe: stagiul CECCAR absolvit sau membru. Salariu atractiv – bonusuri.

06
Apr 2017
Director de productie

Cautam “Director de productie” pentru fabrica Techstone din Magurele – Ilfov. Studii tehnice, engleza avansat, minim 5 ani pe un post similar. Primeaza valoarea manageriala si tehnica.
Cerinte:
• Preferabil, dar nu obligatoriu sa provina din domeniul productiei;
• Obligatoriu, trebuie sa aiba o formatie profesionala tehnica, mai exact studii universitare profil tehnic – inginerie mecanica, electronica, electrotehnica
• Minim 5 ani intr-un post similar (director de productie, director tehnic etc)
• Experienta intr-o fabrica, in productia de termosisteme, constituie un avantaj, dar nu este obligatorie. Primeaza valoarea manageriala si tehnica.
• Operare PC (MS Office)
• Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
Responsabilitati:
• Cultiva un mediu de lucru sigur unde scopul este zero accidente de munca
• Monitorizeaza activitatile, procesele si capacitatile de productie pentru a se asigura ca operatiile din productie se desfasoara la nivelurile stabilite de eficienta
• Analizeaza parametrii de productie in vederea optimizarii lor si a cresterii productivitatii, face rapoarte, analize si evaluari catre Management
• Impreuna cu Managementul, stabileste tintele pentru indicatorii de performanta in productie: viteze, timp de pregatire, downtime si pierderi in process
• Are responsabilitati in cresterea capacitatii utilajelor si a flexibilitatii in productie, minimizand costurile si pastrand standardele de calitate
• Coordoneaza proiectele din productie, identifica punctele critice, dezvolta si implementeaza actiuni corective, constituind echipe multidisciplinare
• Asista Managementul in analiza si dezvoltarea strategiilor privind modernizarea parcului de masini
• Supervizeaza instalarea masinilor noi
• Monitorizeaza starea masinilor si coordoneaza impreuna cu departamentul de mentenanta reparatiile si imbunatatirile; sprijina activitatile de 6S si Operational Excellence, propune actiuni in aceste domenii
• Coopereaza cu conducerea departamentului de calitate in vederea elaborarii si implementarii procedurilor privind activitatile de productie
• La cererea Managementului, negociaza in numele companiei contractele cu terti furnizori sau beneficiari ce au legatura directa sau indirecta cu activitatea departamentului de productie
• Coopereaza cu departamentul HR in recrutarea personalului din productie. Are atributii in instruirea personalului.
Salariul foarte motivant + beneficii, se discuta la interviul final cu candidatul selectionat pentru post.
Asteptam CV-ul dvs direct pe adresa: office@techstonegroup.com

Back to top of page